קורס מאמנים אישיים, לימודי קואצ'ינג המלצות, מדעי התנהגות, מהו אימון אישי, סדנאות ייעוץ אישי
לדף הספרים לדף תוכן העניינים

העצמה אישית בפעולה

הקדמה: איך ספר זה יכול לעזור לך

רבים מבקשים להגיע להצלחה ולהגשמה עצמית. הצלחה פירושה למצות את מלוא הפוטנציאל הטמון בך, להשיג את השאיפות שלך, להנות מן התחושה הנפלאה של ההישגיות. ספר זה נועד לעזור לך להשיג זאת.

לעיתים קרובות מפריד רק הבדל דק בין אלה שהשיגו הצלחה אישית, אלה המגיעים לצמרת בתחום עיסוקם לבין "הבינוניים". ספר זה יפרט בפניך 30 עקרונות ואיכויות המאפינים את המצליחנים, עקרונות של מחשבה והתנהגות בריאה אשר יתוו בפניך את הדרך להגשמת שאיפותיך ולמיצוי הפוטנציאל שלך.

הרעיונות אותם תמצא בספר זה משלבים תאוריה עם מעשה, הם נועדו להוות מכשיר מעשי אשר יתן בידך את הכלים לקדם את עצמך בכוחות עצמך. תמצא בספר את כל מה שאתה צריך לדעת כדי להגיע למצוינות אישית.

העקרונות והאיכויות המפורטים בספר זה מבוססים על נסיונם של המצליחנים הגדולים ומקבלים תימוכין ממימצאים ומחקרים בתחום "הפסיכולוגיה של ההצלחה". הם עזרו לאלפי אנשים להגיע להישגים בכל תחום, והם יכולים להעניק גם לך את היתרון היחסי הדרוש לך על מנת להצליח ולשגשג.

את מרבית חיינו כבוגרים אנו מעבירים בעבודה. אם ניקח בחשבון את זמן הנסיעה לעבודה וממנה, החשיבה על העבודה והדאגות בגללה, הרי שמתוך השעות בהן אנו ערים אנו מבלים יותר זמן במשרד, במפעל, בדרכים ומאחורי שולחן הכתיבה, מאשר בבית.

אולם, אנשים רבים מדי סבורים שעבודתם משעממת, מפרכת, חוזרת על עצמה והיא כורח של החיים, כמו מוות ומיסים. רבים אומרים, "אני אוהב לעבוד אך שונא את משרתי", או "איך אני מסוגל לאהוב את עבודתי? זה רק בשביל הפרנסה", או "התענוג היחיד שיש לי בעבודה הוא כאשר מגיע זמן סיום יום העבודה".

זוהי מציאות לה שותפים עובדים רבים לאין ספור, אולם את ההערות לעיל השמיע מנהל בכיר בחברה. משכורתו השנתית מגיעה לסכום בן שש ספרות, הוא מעסיק שלוש מזכירות ומאחורי המכתבה המהודרת שלו הוא מפקח על עבודתם של חמש מאות עובדים. יש אולי המקוים לקבל משרה כזו, אולם, אותו מנהל סבור כי עבודתו תובענית, מלאת מתחים, חוזרת על עצמה ומעייפת. גם אם תחילה עבד בהתלהבות כדי להשיג את מטרותיו הראשונות, הרי שבמשך הזמן התפוגגה התלהבות זו.

מצב זה נכון לגבי רבים מאיתנו. בין אם בעלי צווארון כחול או לבן, עובדים רבים ברחבי המדינה חשים תסכול וחוסר סיפוק במקום עבודתם.

השגת הצלחה אינה "שווה" אלא אם מתלווה אליה תחושה של הנאה וסיפוק. האם אפשר לשלב בין מצוינות - איכות, פריון, שירות - והנאה?

כן! לכל אדם ישנה הזכות לגלות את ההנאה שבהצלחה. אנו שוכחים לפעמים כי המפתח לקידמה אישית, רווח ופריון הוא הנאה.

ביסוד ההשקפה כי כל אחד יכול לשלב מצוינות עם הנאה וסיפוק עומדים כמה רעיונות בסיסיים:

* אל תצפה לרע ביותר - אלא, לטוב ביותר.

* בעיה היא בעיה רק אם אתה רוצה שתהיה בעיה. באפשרותך להפוך בעיה להזדמנות.

* התמקד במקום אליו ברצונך ללכת ולא במקום ממנו באת.

* למד מההצלחות וגם מהמשגים שלך.

* הצלחה אמיתית אינה תלויה במזל מולד, כשרון יוצא דופן או מנת משכל גבוהה.

* אין זה משנה מה מתרחש בעולם החיצון. חשוב כיצד אתה מתייחס למה שקורה ומה אתה מפיק מזה.

* האושר אינו דבר מה המגיע לך כדבר מובן מאליו. איש אינו מקבל את החדווה על מגש של כסף. תחת זאת, אתה עצמך יוצר את האושר שלך, ביודעך כי זו גישה, הרגל שנרכש בעקבות תרגול יומי.

זוהי מערכת של מציאת הנאה, עושר והצלחה בעבודה.

כל פרק בספר זה כולל נקודת מפתח מרכזית אחת, שתפתח בפניך את הדלת לשגשוג אישי.

המערכת בנויה על אבן היסוד הראשונה: הערכה עצמית. לא תיתכן התקדמות והשגת הצלחה, אלא אם כן הפרט יעריך את עצמו ויחוש שהאחרים מעריכים אותו. זהו הבסיס לכל ההגשמה האישית. מנקודת התחלה זו, הספר צועד צעד אחר צעד, פרק אחר פרק, לקראת כל אחת מנקודות המפתח העיקריות החיוניות להשגת הצלחה ומצוינות. החל בדברים הבסיסיים כגון: הצבת מטרות, בניית ציפיות, מיצוי הפוטנציאל. עבור לשלב הבא כולל, ניצול הזדמנויות, מוטיבציה, קביעת קדימויות. ומשם לאמונה, עושר, חוכמה, והצלחה. ולבסוף המטרה הסופית בחיים ובעבודה: ההנאה שבהצלחה.

ספר זה נועד לעזור לך לעזור לעצמך, הפתרון שהוא מציע הינו בדרך של "עשה זאת בעצמך" - שיטה מעשית שופעת באמיתות ובערכים שיעזרו לך לעבור בהצלחה לא רק יום עבודה בן שמונה שעות, אלא גם את הזמן שתבלה בבית עם חברים ואהובים. זהו ספר בו תוכל להשתמש בכל יום מימות השבוע, בכל שבוע מהחודש, ובכל חודש בקריירת העבודה שלך.

בין אם אתה מנהל עסקים, מזכירה, מתכנת מחשבים, נציג מכירות, מהנדס, מנהל משרד, עובד מפעל, שחקן במה, ספורטאי, מורה או קבלן בניין, אני מקווה שבכל דף מדפי הספר תמצא הסברים וגישות שיובילוך להשגת הצלחה אישית. שיטת העבודה בת שלושים הרעיונות והאיכויות תשחרר את הפוטנציאל שיאפשר לך לממש את רעיונותיך האישיים בדרך אל ההצלחה והאושר.Copyright © by Meir Liraz. All rights reserved