אירועים בצפון ובגליל, אטרקציות בצפון, צימרים בצפון, וילות בצפון, מסלולי טיולים בצפון, מלונות בצפון, קמפינג בצפון, מסעדות בצפון, מלונות בטבריה

המומלצים: אירועים בצפון ובגליל, אטרקציות, צימרים, מלונות בצפון, מסלולי טיולים

אירועים ואטרקציות בצפון | מסלולי טיולים בצפון | מסעדות בצפון | מלונות בצפון | וילות בצפון | חופים בכנרת | קמפינג בצפון | צימרים בצפון | צרו קשר:


ברוכים הבאים לאתר ההמלצות שלי לאירועים, אטרקציות, טיולים, נופש וכיף בצפון


שמי נורית לירז ובאתר זה אשתף אתכם בהמלצותי בנושאי נופש וטיולים בצפון הארץ. ידידי ומכרי מרחבי הארץ המתכננים טיול לצפון מרבים לפנות אלי בבקשות להמלצות בסגנון: "אז מה כדאי לעשות אצלכם בצפון?" ומסתבר שאנשים ממש סומכים עלי, מנסים, נהנים וחוזרים עם חוויות טובות. עכשיו החלטתי לשתף את כ-ו-ל-ם בהמלצות שלי וכך נולד האתר הזה.

אז מה עושה אותי לכזאת מומחית לנושאי נופש בצפון? אני תושבת הצפון לאורך כל חיי (כמאמר השיר: 'כאן נולדתי, כאן נולדו לי ילדי'). במשך 25 שנה שימשתי בתפקידי ניהול במלונות בטבריה בתחומי יחסי ציבור, קשרי לקוחות וניהול אירועים. יש לי היכרות קרובה עם רבים מהאתרים והגופים הפועלים בתחומי הנופש באזור הצפון, ובנוסף אני שומעת חוות דעת רבות של אורחים לגבי נסיונם באזור. ההמלצות באתר זה משקפות את ההתרשמות האישית שלי, אני ממליצה על מה שמוצא חן בעיני. מקווה מאוד שהאתר הזה יהיה לכם לעזר בתכנון ביקורכם הקרוב בצפון.


אירועים ואטרקציות בצפון


בדף זה ריכזתי עבורכם רשימת אטרקציות מעניינות באזור הצפון. ניסיתי לכלול אטרקציות בפיזור גיאוגרפי כך שללא קשר באיזה איזור אתם מבקרים תמצאו אטרקציה מומלצת. בנוסף שמתי את הדגש על אטרקציות שמתאימות גם לילדים כך שיתאימו גם למשפחות מטיילות.


מסלולי טיולים בצפון


אזור צפון הארץ משופע בצמחיה ובמקורות מים ומסלולי הטיולים בהתאם. לדעתי המסלולים המעניינים ביותר לטיול בצפון הם אלה שמובילים לאורך נחלים ומקורות מים ולכן אלה מהווים את רוב הטיולים שכלולים ברשימה זו. המסלולים בחלקם מתאימים למשפחות עם ילדים ובחלקם למיטיבי לכת, נא ודאו את רמת הקושי של המסלול לפני שאתם מחליטים לבחור בו.


מסעדות בצפון


באזור הצפון מספר רב של מסעדות במגוון סוגים וברמות מחיר שונות. ניסיתי להרכיב כאן רשימה מגוונת הן מבחינת המיקום הגיאוגרפי, הן מבחינת סוג המסעדה והן מבחינת רמת המחיר. לגבי כל מסעדה מומלצת יש הפניה לאתר המסעדה ומומלץ לבדוק תפריטים ומחירים לפני שאתם יוצאים לדרך.


מלונות בצפון


אזור הצפון הוא אזור די נרחב ובחירת המלון בו תשהו תהא מושפעת כמובן מהאזור בו תרצו לבקר ולטייל. מקבץ המלונות הגדול ביותר נמצא בטבריה אבל אם למשל אתם מתכננים לבקר באזור החרמון עדיף אולי לבחור מלון או צימר באזור צפוני יותר. הרשימה שהרכבתי כאן כוללת מספר מלונות בטבריה כמו גם מלונות מומלצים באזורים אחרים כך שבכל אזור בצפון בו תרצו לשהות תמצאו מלון מתאים.


צימרים בצפון


חווית השהיה בצימר שונה באופן ניכר משהיה במלון. הצימרים ממוקמים בדרך כלל קרוב יותר לטבע ולנוף ורבים מהם כוללים תוספות ועיצובים שלא תמצאו במלון. אם לא חוויתם עד עכשיו שהיה בצימר אז הביקור הבא שלכם בצפון הוא ההזדמנות לעשות זאת. כמות הצימרים בצפון היא אדירה עם מיגוון גדול של מאפיינים: צימרים רומנטיים לזוג, צימרים למשפחות, צימרים עם בריכה, צימרים מפוארים, צימרים זולים, צימרים עם נוף וכו' וכו'. כאן זוהי הרשימה הראשית של צימרים שכוללת נציגים עם מאפיינים שונים. אבל באתר זה תמצאו גם רשימות צימרים נפרדות, מסווגות לפי הקטגוריות השונות שהוזכרו למעלה.


וילות בצפון


אם אתם משפחה גדולה או מספר משפחות שיוצאות לטיול ואוהבות את תחושת הביחד אז כדאי לשקול את האופציה של שכירת וילת נופש בצפון. כמו הצימרים גם הוילות להשכרה זמינות במגוון גדול של מאפיינים ומיקומים אז נא בידקו היטב והקפידו לבחור את הוילה שמתאימה למאפיינים המועדפים עליכם.


חופים בכנרת


אם אתם נוסעים לאזור הצפון אז בטח לא תרצו לוותר על חווית הטבילה בכנרת. לאורך הכנרת יש  מספר לא קטן של חופים שפתוחים לציבור, רובם בתשלום כמובן. אז הנה רשימת החופים המוסדרים המומלצים בעיני.


קמפינג בצפון


הרשימה הבאה מיועדת לחובבי הקמפינג שביניכם. אזור הצפון משופע בצמחיה ובמקורות מים וזה אומר אתרי קמפינג מרהיבים. אז אתם מוזמנים לארוז את האוהל ואת המנגל ולצאת לדרך, והנה רשימת אתרי הקמפינג המומלצים על ידי בצפון.


 

אז מה דעתכם ...

אשמח לשמוע את דעתכם לגבי המומלצים שלי, הצעות לשיפור האתר, רעיונות, אכזבות, הצהרות אהבה :-), וכל מה שעל ליבכם.

נורית

ליצירת קשר:

 


קצת רקע היסטורי של אזור הגליל וצפון המדינה

לחובבי ההיסטוריה שביניכם הנה כמה עובדות היסטוריות של הצפון באדיבות אתר ויקיפדיה.

היישוב האנושי בצפון עתיק יומין. קיימות עדויות רבות להתיישבות באזור צפון הארץ כבר בתקופת האבן במערות ובאתרים תחת כיפת השמים. אחד האתרים הארכאולוגיים הקדומים בישראל הוא מחצבת עברון שליד קיבוץ עברון. באתר זה התגלו עצמות פילים ובעלי חיים נכחדים אחרים יחד עם כלי אבן מסותתים האופייניים לתרבות האשלית הקדומה של התקופה הפלאוליתית התחתונה והוא מתוארך לכמיליון שנה לפני זמננו. באתר האשלי גשר בנות יעקב בעמק הירדן העליון, שגילו כ-790,000 שנה, התגלו עדויות קדומות ביותר לשליטה באש ולטביחת פיל ישר חט ובעלי חיים אחרים.

בשלב מאוחר יותר של התקופה הפלאוליתית התחתונה, לפני כ-300,000 שנה, חי במערת זוטייה בנחל עמוד האדם הגלילי, בן התרבות האשלו-יברודית. במהלך התקופה הפלאוליתית התיכונה (התרבות המוסטרית, 250,000 - 45,000 שנים לפני זמננו, התקיימו שני מיני אדם בגליל: האדם הניאנדרטלי והאדם המודרני (הומו ספיינס). קברי ניאנדרטלים התגלו במערת עמוד, ביחד עם שרידי כלי צור מסותתים עצמות בעלי חיים שניצודו ושרידי מדורות מלפני כ-55,000 שנה. במערת קפזה שבהר הקפיצה התגלה יישוב דומה של הומו ספיינס, המהווה אחת מהעדויות הקדומות ביותר לנוכחותו מחוץ לאפריקה וגילו כ-100,000 שנים. גולגולת האדם המודרני בת כ-55,000 שנים שהתגלתה לאחרונה במערת מנות מצביעה כי ייתכן ששני מיני האדם התקיימו במקביל בגליל בשלהי התקופה הפלאוליתית התיכונה. מחנות עשירים של קבוצות ההומו ספיינס מהתקופה הפלאוליתית העליונה (כ-47,000 - 23,000 שנים לפני זמננו) התגלו במערת קפזה, מערת מנות ומערת היונים.

ראשית התיישבות הקבע בתרבות הנאטופית, לפני כ-15,000 - 11,500 שנה, מיוצגת באתר עינן בעמק החולה, שם התגלו מבני אבן, בתי קברות ופסולת יישוב רבה. גם במערת היונים ובאתרים מסביב לכנרת התגלו יישובים דומים. החל מכ-11,000 שנה התקיימו בגליל כפרים חקלאיים רבים בתקופה הנאוליתית, כגון יפתחאל, ביסמון וכפר החורש.

בגליל אותרו ממצאים רבים הנוגעים לתקופה הכלקוליתית. בפקיעין נמצאה מערת קבורה מתקופה זו. כיום ידוע על 22 יישובים נפרדים בגליל ההררי, כולם לצד מקורות מים, מן התקופה הכלקוליתית(בהם באר צונם). באתרים נמצאו ממצאים קראמיים ייחודיים לאזור לצד ממצאים טיפוסיים לתקופה. בגליל התחתון לא הייתה נהוגה התיישבות סמוך לברכות, והתרבות הייתה שונה מן התרבות בגליל העליון.

תקופת הברונזה בצפון מאופיינת בתחילת העיור.

בתקופת בית שני היה היישוב היהודי בגליל פורה מאוד. יוסף בן מתתיהו כתב שהיו בגליל (בשנת 67 לספירה) 204 ערים וכפרים. לאחר שתי המרידות בשלטון הרומאים - המרד הגדול ומרד בר כוכבא - עבר מרכז הכובד של העם היהודי בארץ מיהודה (חבל ארץ) לגליל. החל בתקופה החשמונאית, עם המעבר של יהודים רבים מיהודה לגליל אשר העבירו עימם יידע מקצועי בתחום ייצור שמן הזית, התפתחה תעשיית שמן זית רחבת היקף המשתקפת בכתבי יוסף בן מתתיהו ובמקורות תנאיים ואמוראיים. במאה ה-7, בעקבות המלחמות שקדמו לכיבוש הערבי וכן בעקבות השלטון הערבי שהביא חורבן על היישובים הנוצריים והיהודיים בגליל ירד מעמדה של הגליל כיצרנית שמן זית. מרכז הכובד של ייצור השמן במזרח התיכון עבר באותה תקופה לקפריסין אשר לא נכבשה על ידי הערבים.

תגיות: אטרקציות בצפון, צימרים בצפון, וילות בצפון, מסלולי טיולים בצפון, מלונות בצפון, קמפינג בצפון, מסעדות בצפון, מלונות בטבריה.

לאחר הכיבוש המוסלמי של א"י, החל תהליך הסתערבות והגירה שבסיומו תם הקיום היהודי בגליל, ולא חודש בצורה מסבית עד ראשית ההתיישבות בהובלת יהודי אירופה מהתנועה הציונית במאה ה-19. כמות מצומצמת של יהודים חזרה לגליל כבר במאה ה-11, אבל עדויות של ממש לגבי חידוש היישוב היהודי בצפת ישנן רק מהמאה ה-13. היישוב היהודי בטבריה חודש רק במאה ה-18.

בשנת 1946 אירעה העלייה לביריה, בו החליטו שלטונות המנדט הבריטי להגדיר את היישוב ביריה הסמוך לצפת כ"שטח צבאי מוחזק", לאחר שחבריה נעצרו על ידי השלטונות בגלל אחזקת נשק לא חוקית. היישוב הגיב בעלייה המונית של אלפים אל ביריה, אל מול התנגדותו של הצבא הבריטי. העלייה נערכה על ידי חניכי תנועות הנוער, פועלים וחיילים משוחררים, בליל י"א באדר התש"ו, אם במטרה להסמיך את האירוע למאורעות תל-חי, ואם במטרה להסוות את האירוע כעלייה השנתית של בני נוער לתל-חי. בתחילה גילו הבריטים התנגדות עיקשת, ופיזרו את המתיישבים בטנקים ושריוניות. לאחר הפעם השנייה שעלו המונים למקום הסכימו שלטונות המנדט לקיומו של יישוב של קבע במקום.

תגיות: אירועים בצפון ובגליל, אטרקציות בצפון, צימרים בצפון, וילות בצפון, מסלולי טיולים בצפון, מלונות בצפון, קמפינג בצפון, מסעדות בצפון, מלונות בטבריה.

 © כל הזכויות שמורות