קמפינג בצפון

קמפינג בצפון ליד מים, קמפינג בכנרת, אתרי קמפינג מומלצים, לינה בכנרת

קמפינג בצפון ליד מים, קמפינג בכנרת, אתרי קמפינג מומלצים, לינה בכנרת

* לדף הראשי * | אטרקציות בצפון | מסלולי טיולים בצפון | מסעדות בצפון | מלונות בצפון | וילות בצפון | חופים בכנרת | קמפינג בצפון | צימרים בצפון


דף ההמלצות שלי: קמפינג בצפון


שמי נורית לירז ובאתר זה אשתף אותכם בהמלצותי בנושאי נופש וטיולים בצפון הארץ. בהיותי תושבת הצפון ומעורה בנושאים אלה, ידידי ומכרי מרחבי הארץ המתכננים טיול לצפון מרבים לפנות אלי בבקשות להמלצות בסגנון: "אז מה כדאי לעשות אצלכם בצפון?" ומסתבר שאנשים ממש סומכים עלי, מנסים, נהנים וחוזרים עם חוויות טובות. עכשיו החלטתי לשתף את כ-ו-ל-ם בהמלצות שלי וכך נולד האתר הזה.

בדף זה ריכזתי את המלצותי בנושא: אתרי קמפינג בצפון, והן מיועדות לחובבי הקמפינג שביניכם. אזור הצפון משופע בצמחיה ובמקורות מים וזה אומר אתרי קמפינג מרהיבים. אז אתם מוזמנים לארוז את האוהל ואת המנגל ולצאת לדרך, והנה רשימת אתרי הקמפינג המומלצים על ידי בצפון.


חוף מפרץ אמנון (צפון הכנרת)


האתר ממוקם על חוף הכנרת על כביש 87, כ-2 ק"מ מערבית לגשר אריק. במקום מפרץ גדול ויפה. האתר מוסדר ומאובזר בכל הדרוש לקמפינג מהנה על שפת הכנרת: מלתחות, ציליות, שולחנות, מדשאות, נקודת חיבור לתאורה, נקודת חיבור למכשירי ניפוח, נקודות להטענת מכשירים ניידים. במקום צל טבעי מחורשת עצי האקליטוס והדקלים שבמקום. אחד מהחופים ואתרי הקמפינג היפים והמרשימים בכנרת.


חורשת טל (צפונית מזרחית לקרית שמונה)


ממוקמת על כביש 99 (צפונית מזרחית לקריית שמונה). כ- 5 ק"מ מזרחית לצומת המצודות. חורשת טל היא פארק לאומי הכוללת גם מתחם קמפינג, מדשאות ירוקות ומרחבים לצד פלגי מים שזורמים דרך החורשה בתעלות עם גשרים. בפארק ברזיה, מזנון, שירותים ומקלחות, עמדות בישול, חשמל ותאורה, ואפשרות למנגל.


קמפינג בצפון: חוף גופרה (מזרח הכנרת, ליד עין גב)


ממוקם לחוף הכנרת כ-2 ק"מ צפונית לקיבוץ עין גב. האתר כולל קטע חוף באורך של כשני ק"מ. במקום טיילת מסודרת, שטחים מוצלים, שולחנות פיקניק, שירותים מתוחזקים, מקלחות עם מים חמים, תאורה 24 שעות ביממה, נקודות ניפוח אוויר, מינימרקט, מקררים להשכרה ואף פינת משחק לילדים. יש אפשרות למתחם פרטי מגודר, עם מאוורר, מקרר, מקלחת ושירותים פרטיים. אטרקציות בסביבה: טיולי ג'יפים, גליתא חוות השוקולד בקיבוץ דגניה ב', ג'ונג'ל כיף בבית זרע, שייט בכנרת, ופארק המים לונה גל בחוף גולן.


קמפינג פארק הירדן (מצפון לכנרת)


פארק הירדן ממוקם בקצה הצפוני של הכנרת - הלינה במתחם האתר מתבצעת באמצעות אוהלים שיש להביא מהבית. באתר יש מקלחות ושירותים. באתר מסלולי הליכה מגוונים טובלים במים, אתר ארכיאולוגי ( בית ציידא), שיט בקאייקים, טיולים באופניים, מדשאות רחבות, מתקני שעשועים, שולחנות לפיקניק עם מתקנים למנגל, וכן פינות דיג הממוקמות לאורך פלגי נהר הירדן.


קמפינג חניון ירוק (בית הלל, ממזרח לקרית שמונה)


ממוקם בישוב בית הלל בגליל העליון ממזרח לקרית שמונה. האתר ממוקם על גדות החצבאני כ-50 מטר מהמים. מיועד לזוגות, למשפחות ולקבוצות. האתר ממוקם בלבה המוצל של חורשת עצי פקאן עבותים. במקום מרחבי דשא לשינה ולנופש, מלתחות מסודרות, לאורך כל שעות היממה, מי שתייה נקיים, פינה לשטיפת כלים, נקודות חשמל ומספר רב של שולחנות פיקניק.


פארק גני חוגה (עמק בית שאן)


הפארק ממוקם בעמק בית שאן. מעיינות חוגה זורמים בין שלושה אגמים, הפארק ידידותי למשפחה ומציע אגם ענק לילדים, מדשאות מוצלות, גלישה באומגה ישר לבריכה ושעשועי מים לילדים. בריכת דייג מקצועית, בנוסף לשירותים מרווחים ומקלחות חמות. ליד הפארק יש כמה אטרקציות: הפארק האוסטרלי – גן גורו, טיולי אופניים, מרכז צפרות בכפר רופין, שייט בסירות קאנו אינדיאני בירדן הדרומי, מופע אור קולי בגן הלאומי בית שאן.


קמפינג דרך הנחל (קיבוץ דפנה, גליל עליון)


ממוקם בקיבוץ דפנה שבגליל העליון. במקום מתחם אינטימי ומשפחתי בסביבת חורש עצים, מדשאות מוריקות, שולחנות פיקניק, וגם מזרונים ומקררים להשכרה, מקלחונים, תאי שירותים, כיורים וברזיות, ומזנון. אטרקציות בסביבה: שמורות טבע כמו תל-דן, שמורת הבניאס, חנות המפעל של נעלי דפנה, הר החרמון, מוזיאונים: בית אוסישקין, תל חי, רכבל צוק מנרה, קייקי מעיין הגושרים, השכרת אופניים "טיולי הדן", בריכת הקיבוץ ועוד.

קמפינג בחופים חלוקים, כורסי, לבנון (מזרח הכנרת, מצפון לעין גב)


האתר שוכן לחוף הכנרת וניתן להגיע אליו דרך כביש 918, כשבצומת כורסי יש לפנות מערבה לעבר החוף. המקום הוא רצועת חוף גדולה הכוללת שלושה חופים (חלוקים, כורסי ולבנון) הידועים כמועדפים על ידי החבר'ה הצעירים. בחופים אלה מותרת השמעת מוזיקה, הבערת מנגלים וכן לינה באוהלים. במקום שולחנות פיקניק, מדשאות, שירותים ומלתחות, ועמדת הטענת טלפונים ניידים. בנוסף ברצועת החוף קיים גם מדרון להורדת סירות ואופנועי ים.כמה עובדות רקע אודות אזור אצבע הגליל

אצבע הגליל היא אזור גאוגרפי בצפון-מזרח ישראל. אזור אצבע הגליל כולל את עמק החולה ורצועה מזרחית מהרי נפתלי של הגליל העליון. גבולות האזור: במערב ובצפון גבול ישראל-לבנון, במזרח רמת הגולן ונהר הירדן, ובדרום קו דמיוני בין קיבוץ מלכיה במערב לגונן במזרח.

אצבע הגליל היא שלוחה של הגליל העליון הישראלי ועמק החולה, שצורפה לשטח המנדט הבריטי על ארץ ישראל בשנת 1924, בהסכם בינו לבין המנדט הצרפתי על סוריה ולבנון, בין השאר בעקבות ייסוד היישובים מטולה, תל חי וכפר גלעדי באזור. כינויה ניתן לה בשל צורתה הצרה והמוארכת, כמעין אצבע הבולטת צפונה לתוך תחום השטח הצרפתי.
היסטוריה

עם תחילתה של ההתיישבות הציונית בארץ ישראל החלה הקמת יישובים בגליל ובין השאר באצבע הגליל. במקום הוקמו מטולה, כפר גלעדי ותל חי. מאורעות תל חי סימלו יותר מכל את מאבקם של היהודים בערבים על ארץ ישראל במהלך מאורעות תר"פ. בעקבות המאורעות נערכו דיונים בין בריטניה לצרפת, ובסופם נכלל השטח בתחום המנדט הבריטי כחלק מקביעתו הסופית של הגבול בשנת 1924, בשונה מהסכם סייקס-פיקו משנת 1916, שלפיו נועד להיכלל בתחום המנדט הצרפתי.

בשנות ה-30 וה-40 הוקמו באזור קיבוצים ומושבים על מנת ליצור ריכוז התיישבות שיבטיח את השליטה בו, והאזור אכן נכלל בשטח המדינה היהודית בתוכנית החלוקה.

במהלך מלחמת העצמאות, לאחר כיבוש צפת, ב-10 במאי 1948, הפעיל הפלמ"ח "תעמולת לחש" - שמועה שהופצה בקרב הכפריים הערבים ולפיה כוח רב של יהודים עומד לפשוט על העמק ולבער את הכפרים הערביים. תעמולה זו צלחה, וחלק ניכר מהכפריים נמלט מאימת הצבא.

לאחר קום המדינה הוקמו מספר יישובים נוספים, בהם העיר קריית שמונה. עד כיבוש הגולן במלחמת ששת הימים ספג האזור פגיעות קשות מצד סוריה. בשנים שלאחר מכן הוא נפגע לא אחת מכיוון לבנון, הן בחדירות מחבלים והן בהתקפות קטיושות ומרגמות.

מאז הנסיגה הישראלית מלבנון בשנת 2000, וביתר שאת לאחר מלחמת לבנון השנייה ב-2006, החל ארגון חזבאללה להעלות דרישות טריטוריאליות לאזור תוך שימוש בשמות הכפרים הערביים שהיו בסביבה, חלק מ"שבעת הכפרים".

תגיות: קמפינג בכנרת, ציוד קמפינג, חניוני לילה בצפון, אתרי קמפינג, קמפינג בצפון ליד מים, אתרי קמפינג מומלצים, קמפינג ברמת הגולן, לינה בכנרת.

כיום חיים באצבע הגליל כ-50,000 אלף תושבים בצורות יישוב שונות: עיר, קיבוץ, מושב ומושבה. הבעיות שהתושבים מתמודדים איתן הן בעיות המאפיינות פריפריה גאוגרפית.

הגליל העליון הוא יחידת המשנה הצפונית של הגליל, הוא מופרד מהגליל התחתון על ידי בקעת בית הכרם, ההרים בו גבוהים יותר והעמקים צרים ועמוקים. הפסגה הגבוהה ביותר בגליל העליון היא הר מירון המתנשא לגובה של 1204 מ' מעל פני הים. הגליל העליון משתרע על פני כ- 800 קמ"ר.

את הגליל העליון נהוג לחלק לשלוש יחידות גאוגרפיות - הגליל העליון המערבי - המתנשא לגובה של כ-800 מטר מעל פני הים, ונופו רמתי מחורץ בנחלים עמוקים וצרים, ובו נכללים למשל נחל בצת, נחל כזיב ונחל געתון. ממזרח לו - מרום הגליל - החלק המרכזי והגבוה ביותר של הגליל העליון הישראלי - גוש פקיעין וגוש מירון הכוללים את הפסגות הר מירון (1204 מ'), הר אדיר (1008 מ'), הר חירם (996 מ') מצפה הימים (734 מ') ופסגות נוספות. הגליל העליון המזרחי כולל את הרי נפתלי (ובהם רכס רמים ורמות נפתלי), והרי צפת ופסגותיו המתנשאות עד לגובה של כ-1000 מ' מעל פני הים. יש הרואים את האזור שבין גבול ישראל-לבנון לבין נהר הליטני כחלק מהגליל העליון, ומכנים אותו "הגליל הלבנוני"[1], אולם כיום גישה זו אינה מקובלת בקרב הגאוגרפים. גבולו הצפוני של הגליל הוא קו העתק, המכונה העתק רום העובר בקו אלכסוני מאזור מטולה ועד בירות, דרך העיירה רום בלבנון. ממערב לקו ההעתק, נפוצים סלעים צעירים יחסית מגיל הקרטיקון העליון (קנומן עד איאוקן בעיקר סלעי גיר דולומיט וקירטון), ואילו ממזרח לו, סלעים עתיקים יותר מתקופת היורה והקרטיקון התחתון (בעיקר סלעי גיר, דולומיט ואבני חול). מבחינה טופוגרפית, האזור שממערב לקו גובהו כ- 900 מטר, ואילו ממזרח לקו, האזור מתנשא לגובה העולה על 1500 מטר. גם מבחינה נופית שונים אזורים אלה. האזור הדרום מערבי מבותר על ידי ערוצים קצרים יחסית ליחידות תבליט קטנות. משני צידי נהר הליטני החוצה אזור זה, הנוף זהה. מצפון מזרח לקו, הנוף מבותר על ידי סדרת עמקים עמוקים ורחבים, דבר הניכר בהצללה החריפה הקיימת באזור זה.
אקלים

האקלים בגליל העליון הוא ים תיכוני לח, הקיץ חם ויבש והחורף קר וגשום יותר מאשר ברוב חלקי הארץ. הטמפרטורה הרב שנתית הממוצעת היא כ-30 מעלות, והלחות היחסית היא כ-60% בממוצע. הגליל העליון הוא חבל הארץ הגשום ביותר בארץ ישראל, ממוצע המשקעים בכל שטחו גבוה מ-600 מ"מ בשנה ובמקומות מסוימים עומד על 950 מ"מ בשנה. מספר ימי הגשם גם הוא מהגבוהים בארץ ומגיע ל-60 עד 70 ימים בשנה. הבצורת נדירה בו.
צומח

ברוב שטחי הגליל העליון, ובמיוחד במרום גליל ובגליל העליון המערבי שטחים רבים מכוסים בחורש ים תיכוני בו נפוצים אלון מצוי, אלה ארצישראלית, אורן ירושלים, אלון התולע, קידה שעירה, סירה קוצנית וכן מינים הייחודיים לגליל העליון דוגמת אדר סורי, שזיף הדב, פטל לביד, בוצין הגליל, אדמונית החורש, קיסוס החורש ועוד. כמו כן בערוצי הנחלים קיימת צמחיית נחלים עשירה.

ניתן למצוא בנחלי הגליל העליון רליקטים בוטניים (שרידים לצמחייה צפונית ששלטה בעבר הרחוק באזור ונכחדה עקב התחממות האקלים), כגון אדמונית החורש, בקעצור שלוש האונות וצמחים אחדים מצמחיית הרי הלבנון שאינה מצויה בארץ ישראל ולעתים מופיעה באקראי בהרי מירון (כמו גרניון הלבנון).

טיפים לקמפינג מוצלח

חנו חכם: אל תקימו אוהל באזור מועד לשיטפונות כמו הנגב, ובחו"ל לא ליד נהר שוצף עם מים עמוקים, לא ליד פסגות גבוהות או באזור מועד למפולות.

חשוב לזכור: ככל שמתרחקים מהציביליזציה, כך נדרשת רמת ניסיון גבוהה יותר. אם זוהי לכם הפעם הראשונה בשטח, מומלץ לנסות את הציוד, ובמיוחד הרכבת האוהל, בגינה או בפארק.


הקמת קמפינג, רצוי שתהיה באזור המיועד לכך, עדיף עם מקור מים מתוקים בסביבה.

בצעו את כל פעולות הרחצה והניקיון במרחק של לפחות 100 מטר מכל מקורות המים (הדבר גורם לזיהום מקור מים טבעי).

חשוב מאוד: להגיע לאתר הקמפינג בשעות האור, ולתכנן מספיק זמן להקמה עד רדת החשיכה.

כדאי לנסוע עם חברים או עם משפחה נוספת. כך אפשר להתחלק בהוצאות המזון, וההנאה גדלה, במיוחד אם אתם נוסעים עם ילדים.

מתכוונים לחנות בשטח בבעלות פרטית? יש לוודא שיש בידיכם רשות בעל המקום.

אל תשאירו עקבות בשטח. אל תשכחו להצטייד בשקיות אשפה גדולות. קחו את הפסולת שייצרתם בחזרה ל"ציביליזציה". בשטח עלולים לבוא גמל או עז, ללעוס את השקית ולפזר את הזבל בכל השטח.

תקלות תמיד עלולות להתרחש, גם עם האוהלים המתקדמים ביותר. כדאי להצטייד בסט תיקונים לאוהל ובעזרים לתיקון מוט שבור, קרעים בבדים, קרעים ברשתות ותפרים פרומים.

קררו את כל המוצרים לפני הנחתם בצידנית. כאשר כל המוצרים קרים, יעילות הקרחונים כפולה. שימו את הקרחומים למעלה, כדי שהאוויר הקר ירד למטה.

תגיות: קמפינג בכנרת, ציוד קמפינג, חניוני לילה בצפון, אתרי קמפינג, קמפינג בצפון ליד מים, אתרי קמפינג מומלצים, קמפינג ברמת הגולן, לינה בכנרת.

באדיבות אתר ויקיפדיה.


 © כל הזכויות שמורות