טכנאי מזגנים | תיקון מזגן | מתקין מזגנים למאגר הרעיונות והטיפים בניהול - דף ראשי | ספרי הצלחה וצמיחה אישית (חינם) | ספרי ניהול ועסקים

מיזוג אויר: מדריך לבחירת מזגן - השוואת מזגנים


בחום השורר אצלנו בקיץ, לאיכות מערכת מיזוג אויר השפעה משמעותית על איכות החיים שלנו ולכן חשוב להקדיש לנושא זה זמן ומחשבה.

הנתון הראשון אשר צריך לקחת בחשבון כאשר באים לבחור מזגן הוא גודל החללים אותם נדרש למזג. במילה חללים אנו מתכוונים לגודל החדרים. כאשר תבוא לרכוש מזגן הספק ידבר איתך על כוחות סוס, מזגן של 2 כוח סוס, שלושה כוח סוס וכו'. השימוש במידה של כוח סוס אינו נכון ואינו משקף במדויק את עוצמת המזגן. אתה תידרוש לדבר על תפוקה. יש להתאים לכל חדר מזגן בתפוקה המתאימה. התאמת מזגן בתפוקה מתאימה לחדר היא ההחלטה החשובה ביותר שיהיה עליך לקבל ברכישת מזגן. תפוקה נמוכה מידי והמזגן לא יהיה יעיל ולא יצליח לצנן את החדר. תפוקה גבוהה מידי תגרום לבזבוז חשמל שלא לצורך.

מערכת מיזוג אויר וסוגי מזגנים

מרבית המזגנים הנרכשים כיום שייכים לאחד משני הסוגים הבאים: מזגן מיני מרכזי או מזגן מפוצל עילי. כאשר באים לבחור מערכת מיזוג אויר ניתן להחליט על מזגן מיני מרכזי אחד שימזג את כל הדירה או על מזגנים עיליים נפרדים בכל חדר. ההמלצה שלנו לגבי מרבית המקרים היא לעשות שימוש במזגנים עיליים לכל חדר ולא מזגן מיני מרכזי. מדוע? אין הבדל משמעותי בעלויות בין שתי האופציות. היתרון הגדול של אופצית המזגנים העיליים הוא חסכון משמעותי בחשמל. במיני מרכזי יש צורך למזג את כל הדירה גם אם משתמשים באותו רגע בחדר אחד בלבד, למשל אם רוצים להפעיל מיזוג בחדר השינה המזגן ימזג גם בחדרים שאינם בשימוש. לעומת זאת עם מזגנים עיליים מפעילים רק את המזגן בחדר שבו עושים שימוש ובכך משיגים חסכון משמעותי בחשמל.

יתרון נוסף של המזגן העילי הוא בהתקנה. עבור מזגן מיני מרכזי יש לבנות מערכת של תעלות בכל הדירה מה שמצריך במקרים רבים לבצע הנמכות תקרה. התקנת מזגן עילי הרבה יותר פשוטה.

מיזוג אויר מתקדם: מזגן בטכנולוגית אינוורטר

אם מדברים על מזגנים כדאי להזכיר עוד סוג מזגן והוא מזגן הפועל בטכנולוגית "אינוורטר", כלומר בעל תפוקה משתנה. זוהי טכנולוגית מיזוג אויר מתקדמת שיש בה הרבה מאוד יתרונות  ורק חיסרון אחד, זהו מזגן מאוד יקר. אם אתה משופע במזומנים אזי המזגן הזה מומלץ ביותר. לכל האחרים, לכו על אופצית מיזוג אויר של מזגנים עיליים כפי שהוזכר למעלה.

שיקולים נוספים שיש לקחת בחשבון בעת רכישת מזגן

רעש - גורם הרעש מתייחס הן לרעש הנשמע בתוך הדירה והן לרעש בחוץ. המדחס הניצב מחוץ לדירה משמיע רעש ויש לדאוג: א. שלא יהיה מוצב ליד חלונות הדירה כדי שהרעש לא יחדור פנימה. ו, ב. שלא יעשה רעש לשכנים מה שעלול לגרור תלונות וסכסוכים. חשוב לברר גם את עוצמת החלק שנמצא בתוך הדירה ונקרא מאייד. בעת השוואת מזגנים שונים כדאי להשוות גם את מידת הרעש שמפיק המאייד. המידה הנהוגה למדידת רעש היא דציבלים. במזגנים איכותיים רמת הרעש של המאייד מצויינת על פניו כך שניתן להשוות בין מאיידים של יצרנים שונים.

נוחות שימוש - כאן יש לבדוק גישה נוחה ללוח הבקרה. האם יש שלט רחוק, האם יש טיימר וכו', גישה נוחה למסננים (יש לנקות אותם מידי פעם להשגת יעילות מירבית של המזגן).Copyright © by Meir Liraz. All rights reserved